В марте 2018 года Верховной Радой Украины было поддержано и принято решение об утверждении так называемой строительной амнистии. Такой документ дает главное преимущество – возможность узаконить самострой. Однако это возможно только в определенных случаях.
Особенности нормативно-правового акта состоят в следующем:
Но такие объекты под строительную амнистию, только если они были возведены при отсутствии документов, необходимых для этого, с 5 августа 1992 года до 9 апреля 2015 года.
Данные сооружения и помещения легализуются только в том случае, если строение возвели согласно всем установленным требованиям и стандартам, что строительная амнистия в 2019 году подразумевает в качестве обязательного пункта. К тому же помещения должны отвечать и целевому назначению той территории, где они располагаются.
Требования, предъявляемые к объекту во время легализации
Строительная амнистия в 2018 году призвана легализировать самовольно возведенные объекты. Однако такие строения должны удовлетворять ряду следующих требований:
Отличия между строительными амнистиями 2015 и 2018 годов
Строительная амнистия текущего года включает ряд нововведений. Так, чтобы быстро узаконить самострой, процедуру несколько упростили, и теперь для решения задачи важны такие критерии:
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.12.2018 № 342
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 грудня 2018 р.
за № 1489/32941
Про затвердження Змін до Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт
Відповідно до пункту 9 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», пункту 8 Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року № 197 (зі змінами), НАКАЗУЮ:
Віце-прем’єр-міністр України —
Міністр регіонального
розвитку, будівництва
та житлово-комунального
господарства України Г. Зубко
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державної регуляторної служби України К. Ляпіна
Голова Державної
архітектурно-будівельної інспекції України О. Кудрявцев
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Міністерства регіонального
розвитку, будівництва
та житлово-комунального
господарства України
14 грудня 2018 року № 342
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 грудня 2018 р.
за № 1489/32941
ЗМІНИ
до Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт
Директор Департаменту
містобудування, архітектури
та планування територій С. Білоус